SEZON LETNI 2013

kwi 2, 2013 by

SEZON LETNI 2013

 

Już w niedługim czasie średnie temperatury na zewnątrz osiągną +7ºC i będzie to dla kierowców znak, aby zmienić opony na letnie. Opony zimowe powyżej +7ºC tracą większość swoich właściwości, które zapewniają nam bezpieczne poruszanie się naszym samochodem. Opony letnie są bardziej odporne na wyższe temperatury co za tym idzie bardziej bezpieczne i komfortowe.

W czasie wymiany opon z letnich na zimowe warto sprawdzić stan ogumienia, które ściągamy jak i tego które aktualnie zakładamy. Według obowiązujących w naszym kraju przepisów opony można użytkować gdy bieżnik ma głębokość 1,6mm. Warto jednak zauważyć, że opony letnie z bieżnikiem poniżej 3mm mają aż o 75% niższe parametry prowadzenia i hamowania na mokrej i suchej nawierzchni niż opony nowe. Zużyte opony wpływają także na aspekty ekonomiczne jazdy tj. zwiększają zużycie paliwa w naszych samochodach. Więc przed montażem letniego ogumienia zalecamy skontrolować stan bieżnika i ogólny stan gumy (sprawdzić boki opony, środek a także bieżnik pod kątem pęknięć).

Warto pamiętać także o odpowiednim ciśnieniu w oponach co zapewni nam wolniejsze ścieranie się bieżnika, mniejsze opory tocznia czyli mniejsze zużycie paliwa, także zwiększy właściwości trakcyjne (lepsze pokonywanie zakrętów, krótsza droga hamowania).

Przed samym montażem kół czy też opon letnich zaleca się wyważenie kół, a następnie montaż. Odpowiednie wyważenie ma wpływ na komfort jazdy. Ma także olbrzymi wpływ na zawieszenie pojazdu, gdyż odpowiednio wyważone koło nie przenosi drgań.

 

Zapraszamy więc na montaż i wyważenie opon i kół letnich do naszego serwisu.

Related Posts

Share This